DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Fundacja „ Popieram Życie Miodem Słodzone” Książnice 171 B 39-300 Mielec
Wstęp
Status pod względem zgodności z ustawą Fundacja „ Popieram Życie Miodem Słodzone” Książnice 171 B 39-300 Mielec zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej: www.zyciemiodemslodzone.pl
Dane teleadresowe jednostki:
Siedziba: Książnice 171 B 39- 300 Mielec
email: fundacjamielec@gmail.com
telefon: 504 702 253, 515 424 570
Data publikacji strony internetowej: https://zyciemiodemslodzone.pl/ 31.12.2024
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 15.03.2025
Oświadczenie sporządzono dnia: 31.12.2024
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne:
Dokumenty nietekstowe mogą nie posiadać tekstu alternatywnego.
Fundacja „ Popieram Życie Miodem Słodzone” deklaruje dołożenie starań, aby zamieszczone na stronie materiały i funkcjonalności spełniały wytyczne związane z dostępnością.
Informacja o ułatwieniach dla użytkowników:
Możliwa zmiana rozmiaru strony: Przeglądarki internetowe umożliwiają powiększenie lub pomniejszenie widoku wyświetlanej strony
Aby powiększyć tekst należy wybrać odpowiednią kombinację klawiszy: [CTRL] oraz [+] aby powiększyć widok [CTRL] oraz [-] aby pomniejszyć widok Użytkownicy korzystający wyłącznie z klawiatury mogą swobodnie poruszać się po serwisie za pomocą klawisza Tab. Brak pułapki na klawiaturę. Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych. Serwis nie zawiera skrótów klawiaturowych, które mogłyby wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników. W całym serwisie włączony jest tzw. fokus, czyli domyślne oznaczenie aktywnego linka czy pola formularza. Fokus przemieszcza się po wszystkich widocznych elementach aktywnych strony w logicznej kolejności – klawisz TAB. Linki – także te prowadzące do serwisów zewnętrznych – otwierają się w tym samym oknie.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe. W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt pod adresem poczty elektronicznej: fundacjamielec@gmail.com, osobą do kontaktów jest Jacek Warcholak, kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 504 702 253 Tą samą droga można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Procedura :
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego wezwanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowe nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Link do strony Rzecznika Praw Obywatelskich: https://www.rpo.gov.pl/
Dostępność architektoniczna:
Fundacja „ Popieram Życie Miodem Słodzone” Książnice 171 B 39-300 Mielec posiada budynek parterowy, który przeznaczony jest na działalność Fundacji.
Siedziba Fundacji znajduje się pod adresem : Książnice 171B 39-300 Mielec
- Przed budynkiem Fundacji nie ma wydzielonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych.
- Istnieje możliwość bezpośredniego wjazdu na teren Fundacji przez otwieraną bramę wjazdową.
- Zapewniamy wstęp do budynku osobie korzystającej z psa asystującego.
- Budynek nie posiada windy.
- Budynek nie podsiada toalet dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.
- W budynku nie ma pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.
- Teren wokół budynku, na którym prowadzone są warsztaty i prelekcje jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych
Deklarujemy, że sukcesywnie i w miarę możliwości będziemy udoskonalać budynek Fundacji, aby była bardziej dostępna dla osób niepełnosprawnych.
Tłumacz języka migowego.
Fundacja „ Popieram Życie Miodem Słodzone” Książnice 171 B 39-300 Mielec zapewnia bezpłatną pomoc tłumacza języka migowego przy załatwianiu spraw dla osób z dysfunkcjami narządu słuchu. Osoby uprawnione, które wyrażą chęć skorzystania z pośrednictwa tłumacza są proszone o zgłoszenie takiej potrzeby pod numer 504 702 253 . Zgłoszenie takiej potrzeby powinno nastąpić co najmniej na 3 dni robocze przed terminem planowanej wizyty we Fundacji.
Aplikacja mobilna
Fundacja nie posiada aplikacji mobilnej.
Informacje dodatkowe:
Nie posiadamy narzędzi do edycji i wydruku dokumentów w alfabecie Braille’a.
Osoby zainteresowane załatwieniem sprawy mogą komunikować się poprzez:
– email: fundacja mielec@gmail.com
– telefon: 504 702 253, 515 424 570
– Siedziba: Fundacja „ Popieram Życie Miodem Słodzone” Książnice 171 B 39-300 Mielec, województwo podkarpackie